Medica Estetik Ve Bölgesel Estetik AWT Akustik Dalga Terapisi 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Akustik dalga terapisi, cildin altındaki bağ dokusunu yumuşatmak için titreşimler kullanır ve selülitlerden kurtulmaya yardımcı olur. Akustik dalga terapisi, selülit olan bölgelerde kollajen dokuları uyarır, bu sayede cildin altındaki bağ dokusu yenilenir ve selülit görünümünü iyileştirilir.

Akustik Dalga Terapisinin Kökeni

Akustik Dalga Terapisi ilk kez 1960’larda II. Dünya Savaşı sırasında keşfedildikten sonra geliştirilmiştir. İlk tıbbi kullanımı cerrahi olarak böbrek taşlarını parçalamaktı.

1980’lerde, böbrek taşlarının parçalanması için on yıllarca kullanılmasından sonra, AWT teknolojisi, vücuttaki hasarlı dokuların onarımına yardımcı olarak terapötik olarak kullanılmak üzere geliştirildi.

İşte bu sık tercih edilen kozmetik uygulamanın faydalarından bazıları şunlardır;

Akustik Dalga Terapisi Cerrahi Bir İşlem Değildir

Akustik dalga terapisi, yara izi ve aşırı yan etki riski taşımayan, cerrahi olmayan bir uygulamadır. Uygulama edilen alan, cildin altındaki bağ dokusu rahatladığında artmış kan dolaşımının göstergesi olarak kırmızımsı bir görünüm alabilir. Akustik dalga terapisi, en güvenli plastik cerrahi işlemlerinden biridir ve çoğu hasta, günün her saatinde normal faaliyetlerine geri dönebilir.

Akustik Dalga Terapisi Ağrısızdır

Akustik dalga terapisi, selülite karşı ses titreşimleri kullanan ağrısız bir işlemdir. Aslında birçok hasta Akustik dalga terapisi uygulamasının hoş bir deneyim olduğunu geri bildirim olarak vermektedir.

Akustik Dalga Terapisi Kısa Sürelerde Yapılır

Akustik dalga terapisi ana faydalarından biri,  uygulamanın çok uzun sürmemesidir. Selülit şiddetine bağlı olarak, bireysel uygulama seansları 15 ile 45 dakika sürebilir. Uygulamalar üç ile altı hafta boyunca haftada iki kez yapılır. Her üç ayda bir takip uygulamasına ihtiyacınız vardır.

Medica Estetik Merkezi

İrtibat : 0 (505) 997 22 99

WhatsApp chat