Awt Nasıl Etki Eder? 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Akustik dalgalar (AWT) ideal bir vücut şekillendirme seçeneği sağlar. Akustik dalgalar, ortam basıncına göre çok daha yüksek basınçlı ses dalgalarıdır. Bu dalgalar yağ hücre zarlarını hedef alır. Uygulanan yüksek basınçlı bu ses dalgaları yağ hücre zarlarının parçalanmasını sağlar. Yağ hücre zarlarından ortama çıkan metabolik ürünler hücreler arası boşlukta birikir. Lenfatik ve kan dolaşımı sistemleriyle ortamdan uzaklaştırılır.

Yapılan araştırmalar sonucunda AWT tedavisinin vücut şekillendirme, kalçalarda sıkılaşma ve toparlanma, daha sıkı bacaklar ve daha pürüzsüz cilt yüzeyine kavuşma olanağı sağladığı görülmüştür.

Velashape nasıl etki eder?

Velashape  etkinliği sağlayan 4 teknoloji bir arada kullanılır.

1- Kızıl ötesi optik enerji

2- Bipolar radyofrekans

3- Vakum

4- Mekanik masaj

Velashape kızıl ötesi optik kaynağı sayesinde derinin üst tabakasını koruyarak 5 mm altına kadar ısınma sağlar. Radyofrekans ise derinin 5-15 mm altındaki yağ tabakasına dek inen bir ısınma sağlar. Oluşan derin hipertermi ile (derin ısınma) oksijenin hücrelere geçiş oranı 2 katına çıkar. Yağ hücrelerinde oksijen konsantrasyonu artar. Böylece yağ hücre metabolizması hızlanır. Sonuç olarak yağ hücre sayısı azalır çapları küçülür. Velashape  ile hem vakum hem de mekanik masaj uygulaması olmaktadır. Vakum masajla kan dolaşımı hızlanırken, mekanik masaj etkisi ile hücreler arası biriken sıvı lenf akımına doğru yönlendirilmiş olur. Lenf akımı hızlandığından bölgesel incelme olur ve deri yüzeyi pürüzsüzleşir.

Velashape, bacaklar, üst kol, karın, bel, yan yağlar, yüz, boyun bölgelerine uygulanabilir. Uygulama esnasında ağrı, acı olmaz, sonrasında morarma gelişmez.

Ortalama haftada bir olmak üzere 4-8 seanslık uygulama yeterlidir.

Medica Estetik kalitenin adı..

Arayınız : 0 (505) 997 22 99

WhatsApp chat