Velashape Nedir? 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Deri; güçlü ve esnek yapıda olmayı, diri, canlı ve parlak görünmeyi bağ dokusuna borçludur. Bağ dokusunu oluşturan ana madde ise kollajen liflerdir. Zamanın ve yaşlanmanın etkisiyle ciltte üretilen kolajen miktarı azalır. Bu aşamada devreye giren Velashape uygulaması ise kollajen miktarını artırmak ve güçlendirmek amacıyla çalışır.

Cerrahi olmayan Velashape, bölgesel olarak zayıflamak ve vücuda ideal formu verebilmek için uygulanan yeni nesil bir şekillendirme uygulamasıdır. Entegre bir sistem olan Velashape, vakum aracılığıyla enerji kaynağını hedef dokulara aktarır.Kızılötesi ışınlar uygulama yapılan bölgeyi ısıtarak hiçbir dokuya zarar vermeden hücrelerin harekete geçmesi sağlanır.

Bölgeye verilen bi-polar radyo frekans enerjisi ile güvenli bir şekilde hedeflenen alana eşit olarak ulaştırılır. Velashape uygulamasının temel prensibini oluşturan vakum teknolojisi, ciltteki kolajen ve elastin hücrelerini hızlı bir şekilde uyararak harekete geçirir. Bu durum cildin sıkılaşmasının önünü açarken kaybettiği elastikiyetini geri kazandırır ve selülitli görünümün azalmasını sağlar.Yağ dokularının görünümünü azaltmak amacıyla eloz ve vakum teknolojisini kullanan Velashape, bu iki yaklaşımı eş zamanlı olarak uygular. Entegre olması sayesinde vücut çok daha kolay ısınır ve verilen ısı çok daha derinlere nüfuz eder.

Velashape Uygulama Alanları

Vücut şekillendirmede çok sık tercih edilen Velashape en çok;

  • Kalça,
  • Bacak,
  • Karın bölgesinde kullanılır.

Ancak dar ve geniş bölgeler için iki farklı başlığı bulunan Velashape, tüm vücut için güvenle uygulanabilir. Uygulama sırasında kişi herhangi bir acı veya ağrı hissetmediği gibi işlem sonrasında çok kolay bir şekilde günlük hayatına dönebilir. Üstelik hiçbir yan etkisi yoktur.

Medica Estetik farkıyla..

WhatsApp chat