Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır? 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Medica Estetik olarak medikal cilt bakımı anlamında Coolifting, Pollegen Radyo Ferekans, Hydrafacial işlemleri yapmaktayız.

Soğuk lipoliz işlemi için özel olarak tasarlanmış cihazın bir kolu kişinin vücudunda bölgesel yağların olduğu noktaya yerleştirilmekte ve seans başlatılmaktadır. Vücudun korunması amacıyla tedavi yapılacak bölge daha önceden belirlenmekte ve buraya koruyucu bir mendil yerleştirilmektedir. Daha sonra işlem cihazın kendisi tarafından gerçekleştirilir. cihaz otomatik olarak uygulama bölgesindeki cildi vakumlayarak hazne içine çeker ve burada soğutma işlemi yaparak yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar.

Soğuk lipoliz ile soğutulan yağ hücrelerinde kısa zaman içinde yapısal değişiklikler başlar ve değişime uğramış yağ hücreleri vücut tarafından emilerek idrar yoluyla vücuttan dışarıya atılır. Bu noktadan sonra vücudunuz giderek gelişmeye ve istediğiniz hale gelmeye başlar.

Soğuk Lipolizin En Yaygın Kullanım Alanları

Soğuk lipoliz, lazer yardımlı lipoliz olarak da bilinen yenilikçi bir kozmetik yağ eliminasyon prosedürüdür. Yağ alma işlemine ek olarak, işlem cildi sıkılaştıracaktır. Yüzün, çenenin veya daha küçük alanlarda yağ alınması zor olduğu için soğuk lipoliz önerilmektedir. Soğuk lipolizin en çok kullanıldığı alanlar şu şekildedir;

Yüz

Soğuk lipoliz çoğunlukla yüzde kullanılır, çünkü bölgede pigmentasyon eksikliği yaratmadan yağ özümleyecek olan non-invaziv bir işlemdir.  Yüz bölgesi son derece hassastır ve geleneksel liposuction saklanması zor izleri bırakabilir. Geleneksel liposuction cildin altındaki bazı sinirleri de etkiler ve bu sizi ömür boyu felç edebilir. Yüz bölgesi, güvenli bir uygulama olan soğuk lipoliz ile tedavi edilmelidir; Buna ek olarak, lazer cildi sıkılaştıracağından ameliyat aynı zamanda yüz kaldırma işlemi olarak da kullanılabilir.

Boyun ve Çene

Diyet ve egzersiz yoluyla çenedeki yağlardan kurtulmak zordur, bu yüzden soğuk lipoliz önerilir. Ayrıca, soğuk lipoliz boyundaki yağları yakmak için de kullanılır.

Kol

Kolsuz kıyafetler veya uzun kollu elbiseler giymekte zorlanıyorsanız, iki seçeneğiniz vardır. Bunlardan biri uzun süre boyunca kollarınıza şekil vermek için yoğun egzersiz ve ağırlık kaldırma seçeneğidir. Diğeri ise bir saat kadar süren soğuk bir lipoliz işlemidir. Soğuk lipoliz uygulaması yağın sıvılaşmasını sağlayacaktır.

Diğer Alanlar

Soğuk lipoliz vücudun farklı bölgelerinden az miktarda yağ çıkarmada çok etkilidir. Diyet ve egzersiz, kilo vermenize yardımcı olabilir, ancak özellikle mide, diz veya ayak bileği bölgelerinde kaybolmayacak yağ birikim yerleri vardır. Soğuk lipoliz bu bölgelerdeki yağlardan kurtulmanızı sağlayabilir.

Medica Estetik Ve Soğuk Lipoliz Bölgesel Estetiği 0 (505) 997 22 99

WhatsApp chat