Medikal Cilt Bakımı 0 505 997 22 99

Medikal cilt bakımı, cildi arındırma olarak bilinir. Cildin canlılığını ve ciltte biriken zararlı artıkları temizlemek için ise dermokozmetik ürünler kullanılır.

Medica estetik merkezimizde medikal cilt bakımına başlamadan önce cilt analizi yapılarak cilt tipi ve cildin ihtiyaçları belirlenir. Daha sonra bitkisel dermokozmetik ürünlerle cildi ölü hücrelerden arındırmak için ilk önce cilt yağ, makyaj artıkları ve kirden temizlenerek soyma işlemi için uygun ortam hazırlanır.

Cildin yumuşaması ve gözeneklerin açılması için cilde buhar terapisi uygulanarak ciltteki sivilce lekeleri yok edilir. Bu terapiden sonra siyah noktalar ve yağ ciltten uzaklaştırılır. Kasların çalışması ve kırışıkarın giderilmesi için Mio – Lifting kullanılır Firmatör esnasında ise ciltteki ölü derinin atılması sağlanır, Duolift Color işlemi ile kan dolaşımı hızlandırılır ve cildin canlanması sağlanır ve Ultrasonic Spatula ile cilde pürüzsüz görünüm verilir ve son olarak derin dezenfeksiyon sağlanması için cilde yüksek frekans verilir.

Terapiden sonra cildin yapısına göre ek bakım ve tedaviler uygulanır. Nemlendirici ve besleyici bakım maskesi ile işlem sonlandırılır.

İşlem sırasında herhangi bir acı ve ağrı hissedilmemektedir.

WhatsApp chat