Bölgesel İncelmede Cerrahi Olmayan Tedavilerin Etkisi

Bölgesel incelmede cerrahi olmayan tedavi yöntemleri için doğru adaysanız bu tedavi yöntemleri harika sonuçlar vermektedir. Kişiye uygun doğru tedavi hakkında, bu konuda uzman hekimlere danışılabilir. Eğer ihtiyacınız olan şey cerrahi bir müdahale ise, bu konuda diğer tedavi yöntemlerinin etkisini görmeniz pek mümkün olmayabilir. Ancak cerrahi tedaviler dışında bir tedavi deneyimi olmayan bir plastik cerrah, ameliyatsız da tedavi edilebilecek durumlara ameliyat önerebilir.

Kendiniz için doğru tedaviyi bulmanızın en iyi yolu, çeşitli alanda tedavi deneyimi bulunan uzman bir hekim ile görüşmektir. Sonuç olarak bölgesel zayıflama için en doğru planı oluşturmak sizin elinizde.

Medica Estetik, oluşturduğu alanında uzman kadrosu ve son teknoloji cihazlarıyla bölgesel zayıflama yöntemlerinden biri olan Radyofrekans uygulaması yapan, İstanbul Bakırköy’de sizler için tüm gün hizmet veren sağlık ve güzellik merkezidir.

Radyofrekans Tedavisi İle Bölgesel Yağ Yakımı

Radyofrekans ile bölgesel yağ yakımı; kontrollü bir şekilde radyofrekansların (termal etki sağlayan ses dalgalarının) ısı enerjisi ile çok derin dokulara inmeyecek şekilde, hücrelerdeki su molekülleri ve iyonlarını (sodyum, potasyum, magnezyum, kalsiyum) harekete geçirerek bütün yağ dokularını ısıtmaktır. Bu ısı ile yağ dokularının zarları genişler ve doku içine daha çok oksijen ve sıvı girer. Böylelikle su düzeyi yüksek olan yağ dokuları parçalanır ve artan lenfatik drenajla bölgesel yağ yakımı gerçekleşmeye başlar. Burada amaç yağ yakımı gerçekleştirilecek bölgenin ısısını yaklaşık 43 dereceye çıkartmaktır. Bu aşamada cilt altındaki bölge yaklaşık 50-55 dereceye kadar ulaşır. Bu ısı vücuda herhangi bir zarar vermemektedir.

Bölgesel Radyofrekans Uygulaması

Bu yöntem ile vücudun incelmesi istenen bölgesine üç farklı etki oluşturur. Bu etkiler;

-Yağ atımını sağlayan en temel etki, yağ dokularının yüksek oranda su tutması sebebiyle bölgesel radyofrekans uygulaması neticesinde sadece problemli bölgenin etkilenmesidir.

 – Mevcut kollajen doku tedavi sırasında parçalanıp vücuttan atıldığı için vücuttaki kollajen dokunun yenilenmesi bu tedavide tamamlayıcı bir etkidir. Böylece bu doku, vücut tarafından tekrar üretilerek genç bir görünüm kazanılır.

 -Bağ doku uyarılarak vücudun sıkılaşması ve gergin görünmesi destekleyici bir etki sağlar. Bunun sonucunda da kırışıklıkları giderilmiş ya da azalmış olur.

Radyofrekans Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Radyofrekans tedavisi spor ve perhiz ile yakılamayan yağların da vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Bunun sonucunda lenf dolaşımı hızlanması, drenajda düzelme, yağ metabolizmasının hızlanması, kaslarda ve diğer vücut bölümlerinde artan sıkılaşma…  gibi bazı olumlu etkiler gözlenmiştir.

Rafyofrekans ile tedavi edilen bazı hastalıklar:

Bölgesel yağ problemleri,

Selülit problemleri,

Sistematik lenf drenajı ve toksin birikmesi,

Cilt sarkmaları… vb

Radyofrekans Hangi Bölgelere Uygulanır ?

Bu işlemler, bölgesel yağlanmanın olduğu tüm bölgelere uygulanabilir. Örneğin; kol, bacak, basen, kalça, karın, göbek, yüz, gıdı, boyun, sırt, dekolte, selülitli bölgeler…

Bu alanda yapılan klinik araştırmalarında kol ve bacak içindeki sarkmalarda önemli derecede düzelmeler gözlemlenmiştir.

Yüz bölgesinde radyofrekans kullanımıyla, kolajen dokunun sağlanmakta ve yüzde lifting etkisi oluşturulmaktadır. Yüz liftingi etkisiyle ciltte ince çizgilerde ve sarkmalarda azalma, daha ilk seanstan itibaren gözlemlenmektedir.

Bölgesel İncelme İçin Radyofrekans Tedavisi Kimler İçin Sakıncalıdır?
Radyofrekans yöntemi kullanarak bölgesel olarak incelmek isteyenlerin bilmesi gereken en önemli şey, bu uygulamanın bazı hasta grupları için sakıncalı olduğudur. Bunlar:

  • Anne adayları
  • Emziren anneler
  • Ağır kan hastalıkları için periyodik tedavi ve ilaç tedavisi görenler
  • Cilt hastalıkları yaşayanlar

Radyofrekans Uygulama Süresi Ve Seans Aralığı

Tedavi süresi ve sıklığı tedavinin gelişimine bağlı olarak değişmektedir. Normal şartlarda tedaviye, haftada iki defa olmak üzere yaklaşık bir ay süre ile uygulamaya başlanmaktadır. Standart olarak 15 günde bir uygulama yapılmaktadır. Ancak kişinin bölgesel durumuna göre haftada 1 ila 3 kez uygulanabilir. Uygulamalar, yüz ve vücut bölgelerinde toplamda 6 ile 8 seans arasında değişebilmektedir. Ancak sarkık bir cilde sahip ve yaşı ilerlemiş olan kişilerde uygulamalar 14 seansa kadar uzayabilir. Yaş ve cilt tipi gibi değişkenlere rağmen, ikinci seansı sonunda bile gözle görülür sonuçlar elde edebilmeniz mümkündür.

 Seans süreleri ise, uygulanacak bölgenin özelliğine göre değişmektedir. Kalça ve bacak bölgesi uygulamalarında yaklaşık 45 dakika, basen ve göbek bölgesi uygulamalarında 20 ila 40 dakika arasında,  yüz bölgesi uygulamalarında ise yaklaşık 15 ila 30 dakika seans süresi vardır.

Radyofrekans Uygulamasının Avantajları

Radyofrekans yöntemi ile yağlar kendi dokuları içinde eritilir. Parçalanan yağlar doğal terleme ve idrar yolu ile atılır.

Radyofrekans yöntemi ile bölgesel incelmenin en önemli avantajı; yağ dokuları erirken sarkmalara neden olmamasıdır. Çünkü radyofrekansların sıkılaştırma ve gençleştirme gibi bir özelliği vardır.

Bölgesel Zayıflama İçin Radyofrekans İşlemi Kalıcı mıdır?

Bu işlem ile, vücudun doğal yapısına müdahale edilmez. Cerrahi bir yöntem değildir ve vücudun doğal akışı bozulmadığı için de kalıcılıktan bahsetmek de pek mümkün değildir. Yani aşırı ve düzensiz beslenmek, hareketsiz yaşam… gibi etmenler her zaman olduğu gibi bölgesel zayıflama uygulamalarından sonra da kilo almanıza neden olabilir. Bu yüzden bu uygulamalardan sonra da düzenli ve sağlıklı beslenmenin yanında hareketli bir yaşam sürdürmeye çalışmak önemlidir.

Radyofrekans Uygulamasının Fiyatı Nedir?

Kişilerin ihtiyacına bağlı tedavi süreleri de değişkenlik göstereceği için fiyat hakkında net bir bilgi verilememektedir. Fiyat için ayrıntılı ve net bir bilgi almak için Medica Estetik’i ziyaret edebilirsiniz.

Radyofrekans İşlemleri Ne Zaman Yapılmalı ?

Her insanın vücut tipi farklıdır. İnsanlar kilo alırken veya verirken bazı bölgeleri daha fazla değişir. Bazen ne kadar diyet ve spor yapılsa da vücudun bazı bölgelerindeki yağlar eritilemez. Bu inatçı yağların parçalanması için bölgesel incelme yöntemleri uygulanmaktadır. Mevcut durumda diyet ve zayıflama programlarının yanı sıra bölgesel incelme uygulamaları size, bir türlü eritemediğiniz bölgesel yağlardan kurtulma fırsatı vermektedir.

Medica Estetik, gelişen teknolojileri yakından takip eden ve alanında uzmanlaşmış kadrosu ile sizlere hak ettiğiniz şekilde en iyi hizmeti vermeyi amaçlayan bir sağlık kurumudur. Siz de Medica Estetik’in vadettiği güven ve hizmet anlayışıyla Radyofrekans İle Bölgesel Zayıflama Uygulaması yaptırmak isterseniz bizi arayıp şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat