SAÇ SİMÜLASYONU NEDİR? 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak kalıcı makyaj anlamında Lipliner, Dipliner, İpek Kirpik, Saç Simülasyonu, Kirpik perması, microblading işlemleri yapmaktayız.

Saç Simülasyonu

Saç dökülmesi, ilerleyen yaşlarda olabileceği gibi, gençlerde de ortaya çıkabilen, genetik veya yaşlanmaya bağlı bir durumdur. Saçların bazı bölgelerinin seyrekleşmesi, genellikle sosyal açıdan istenmeyen bir durum yaratır. Saç simülasyonu, saç dökülmesi sonucu seyrekleşen bölgelerin pigmentasyon ile kapatılması işlemidir. Bu işlem, saç pigmentasyonu, saç dövmesi, micro hair, saç gölgelendirme gibi isimlerle de uygulanmaktadır.
Saç simülasyonu nasıl uygulanır?
Saç pigmentasyonu işlemi, kişinin saçlarındaki seyrek bölgelerin tespit edilmesi ve ona uygun pigmentasyon haritalarının hazırlanması ile uygulanır. Tamamen kişiye özel saç haritaları ile çalışılır. Hiç saçı olmayan bir kişi, saç pigmentasyonu ile oldukça kısa kesilmiş saç görüntüsüne tek seansta kavuşabilir. İşlem yapılırken, kişinin yüz şekli mutlaka dikkate alınır ve saç simülasyonu işlemi, yüz şekline göre uygulanır. Pigmentasyon işleminde, micron düzeyinde noktalar, kafa derisine işlenir. Bu noktalar, saçlı kafa derisi şeklinde bir görüntü sağlar ve açık yerlerde saç efektinin oluşumuna yardımcı olur.
Saç simülasyonu cerrahi bir işlem midir?
Saç pigmentasyonu kesinlikle cerrahi bir işlem değildir. Uygulama, çoğu zaman 1 gün içerisinde tamamlanır ve kişi günlük hayatına kolayca devam edebilir. Saç pigmentasyonu, kişinin günlük hayatını etkilemez.
Saç simülasyonu işleminde kullanılan boyalar dövme boyası mıdır?
Saç pigmentasyonu işleminde uygulanan boyalar, simülasyon için üretilen özel boyalardır. Dövme boyaları zaman içerisinde renk değişimine uğrayabilirler. Bu nedenle merkezimizde kesinlikle dövme boyası kullanılmamaktadır.
Saç simülasyonu nasıl uygulanır?
Bu uygulama, kişinin tespit edilen saç haritasına gören değişen sürelerde uygulanır. Ortalama 2-3 saat sürebilir. Dökülme bölgesi az ise, işlem daha kısa sürecektir. Saç pigmentasyonu işlemi sırasında mikronluk iğneler, saç diplerine enjekte edilir. Dövme yaptırılıyormuş gibi bir his oluşabilir. Bu hissi en aza indirmek için işlem öncesi özel kremler kullanılmaktadır.
Detaylı bilgiyi nereden alabilirim?
Uzmanlarımızla görüşerek detaylı bilgi alabilir veya merkezimize gelerek saç haritanızı kontrol ettirebilirsiniz.

WhatsApp chat