Selülit Mezoterapisi

Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi için kullanılan bu yöntemde lipolitik (yağ eritici) ilaçlar, dolaşım düzenleyici ilaçlar, enginar özü, tonüs kuvvetlendirici, selülit giderici ilaçlar yaklaşık 2 cm ara ile selülitli bölgeye enjekte edilir. 4 mm. iğneler aracılıgıyla yapılan bu enjeksiyon selülitin en geçerli tedavisidir.

Yaklaşık 8-30 seans arasında devam eden mezoterapi seanslari sellülitin derecesine göre yapılır. Haftada 1-2 kez yapılan bu enjeksiyon yaklaşık 10 dk.da tamamlanır. Tedavi süresince çok az ağrı hissedebilirsiniz.

Tedavi sonrası morarmalar olabilir. Selülit tedavisi tamamlandıktan sonra 2’ser aylık ara ile tek seans mezoterapi, selülitin tekrarlanmaması açısından önemlidir.

Bölgesel incelme amacıyla yapılan enjeksiyonlar ortalama 10-30 seans arasıdır. 3 ayda bir kontrol edilmelidir. Tedavi sırasında kafeinli içeceklerden (çay, kahve, kola) soda ve tuzdan uzak olmalı, yağsız, şekersiz, posalı yiyeceklerden oluşan diyetler uygulamalıyız. İçecek olarak bitki çaylarını tercih etmeliyiz.

 

WhatsApp chat