Soğuk Lipoliz (Cool Shape) Nedir, Nasıl Etki Gösterir?0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Yağ dokusunu kontrollü parçalanmaya (programlı hüce ölümü) götüren iğne ya da diğer cerrahi yöntemler gibi girişimsel olmayan ve çevredeki diğer yapı-dokulara zarar vermeyen bölgesel incelme yöntemidir. Yağ hücreleri yapıları gereği diğer dokular (cilt, kollajen, elastin, damarlar, sinir hücreleri vs) kadar soğuk ya da başka fiziksel travmalara dayanıklı değillerdir. Yapılan bir çok çalışmada da gösterildiği üzere soğuğa maruz kalan yağ hücreleri hücre yapıları bozulduğu için yaklaşık 2 ay içerisinde apopitoz denilen programlı hücre ölümü ile vücut tarafından lenf ve idrar dolaşımı ile atılırlar.

Soğuk Lipoliz’i Diğer Girişimsel Olmayan Ya Da Minimal (Çok Az) Girişimsel Olan Yöntemlerden Ayıran Özellikler Nelerdir?

Diğer yöntemler (ısıtma, fizksel travma, enjeksiyon vs) direkt olarak nekrotik (anlık hücre  ölümü ya da parçalanması) hücre ölümü meydana getirlerken soğuk lipoliz apopitoz dediğimiz programlı hücre ölümü meydana getirir. Arada ki en belirgin fark apopitozda çevre dokularda hasar gözlenmezken nekrotik hücre ölümünde çevredeki yapılarda da hasar görülebilmesidir. Bu sebeple Soğuk lipoliz daha güvenilir bir yöntem gibi görülmektedir.

Soğuk Lipoliz Kimler İçin Uygundur?

Soğuk lipoliz hedeflenen alanlarda yağ eritme için etkili bir tedavi yöntemidir. Soğuk lipolizin birincil amacı hiçbir zaman için tartıda kilo kaybı değildir. Egzersiz veya diyet ile erimeyen bölgelerdeki fazlalıklar için ideal bir bölgesel incelme yöntemidir.

Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama Uygulamasını Daha Önce Hiç Denediniz Mi? 0 (505) 997 22 99

WhatsApp chat