Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama belli başlı bölgelerdeki fazla yağların azaltılmasıdır. Kişiler kilo kaybına uğramadan da bölgesel olarak zayıflayabilir.

Bölgesel Zayıflama Alanları Nerelerdir? 

Bölgesel zayıflama alanları kadınlarda ve erkeklerde farklı olabilmektedir. Kadınların bel ve basen bölgelerinde daha sık uygulanır. Erkeklerin ise karın bölgeleri bu uygulamanın hedefinde yer almaktadır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir? 

Günümüzde bölgesel zayıflama olarak üç temel yöntem bulunmaktadır. En sık uygulananları cerrahi işlemlerdir. Bunlara invazif yöntemler de denir. Ancak cerrahi olmayan teknikler de işe yarar sonuçlar elde etmeden yararlı olabilmektedir. Son olarak girişimsel yöntemler başlığı altında alternatif bir yöntem de yer almaktadır. Bu yöntemde mezoterapi en sık uygulanan tekniktir. Bunun dışında etkili sonuçlara sahip olan lazer lipolis de mevcuttur.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz alternatif olarak geliştirilmiş olan bir tedavi biçimidir. Özellikle bel ve göbek bölgesindeki fazla yağların alınmasını sağlar. Tek seansta %30 – %40 arası yağ alımı gerçekleştirilir. Kalıcı etkileri nedeniyle milyonlarca kişi tarafından talep ve tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılmaktadır? 

Bu uygulama özel cihazlar kullanılarak tatbik edilmektedir. Takriben bir seansı 50 dakika ile 1 saat gibi bir sürede sürmektedir. Hasta, işlem sırasında sırt üstü uzanır ve herhangi bir ağrı hissetmez. İşlem sırasınca yağ zarları eritilir. Bu uygulamada temel amaç diğer dokulara zarar vermemektedir. Hiçbir yan etkisi bulunmadığı gibi son derece kolay bir tekniği bulunmaktadır.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır? 

18 yaşını doldurmuş herkese uygulanabilir. Fazla yağlarından şikayetçi olan herkes randevu alarak ilk seansa katılabilir.

Yağ Hücreleri Nasıl Yok Edilir?

Günümüzde yağ hücreleri birçok farklı hizmet seçeneği ile birlikte yakılmaktadır. Kesin çözüm içeren bu sağlık türleri kişilerin beklentilerine göre şekillenmektedir.

Yağ Hücrelerini Yok Etme Yöntemleri 

Bölgesel incelme yağ hücrelerini yok etmenin ilk yöntemlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Henüz yeni bir uygulama olmasına lipo lazer yöntemi de oldukça talep edilmektedir. Yağlar kademeli ve kalıcı olarak yok edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Farklı bölgelere uygulanabilen soğuk lipoliz, yağ oranına uygun planlama eşliğinde etkili sonuçlar verir. Aynı gün içinde en fazla 3 farklı bölgeye lipoliz yapılabilir. Kişinin vücudundaki yağ oranı ve beklentileri hesaplandığında ikinci seans için en az 1 ay beklenmelidir. Göbek ve bel çevresi için 1 saatlik tek seans genel olarak yeterli gelir. Soğuk lipoliz uygulaması sonunda 1-2 beden incelme gerçekleşir.

Soğuk Lipoliz Uygulama Süresi Nedir?

Bilgisayarlı vücut analizi eşliğinde soğuk lipoliz uygulanacak bölge belirlenir. Kişinin yağ dokusuna bağlı olmak kaydıyla seanslar ortalama 1 saat sürer. Aynı bölgeye 1-3 seanslık tekrar gerekebilir. Aynı gün birden fazla bölgeye uygulama yapılabilse de işlem aralıklarının 8 haftayı bulması istenir. Bölgesel incelme teknolojisi olarak adlandırılan lipolizin etkileri 4. haftada gözle görülmeye başlar ve 12.hafta sonunda en üst seviyeye ulaşır.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanabilir?

Soğuk lipoliz çok fazla kilolu olmayıp da bölgesel incelmeye ihtiyaç duyanlara tavsiye edilir. Adayın uygulamaya uygun olup olmadığı yapılacak kontroller sonrasında belli olur. Seans sonrasında kişiler günlük hayatlarına ağrısız ve acısız bir şekilde devam edebilirler.

Soğuk Lipoliz İşlemde Ve Sonrasında Ne Hissedilir?

Soğuk lipoliz uygulaması ağrılı ya da acılı bir yöntem değildir. İşlem bittikten sonra bölgesel olarak hafif bir morarma ya da sızı hissedilebilir. Bazı bünyeler ödeme meyilli ise hafif şişkinlik olabilir. Ödem ya da morarma durumu geçicidir. Bol su içerek ve hafif egzersizle birkaç gün içinde kurtulabilirsiniz. İşlem sırasında ise hemen hemen hiç bir şey hissedilmez.

Bu durum acı eşiğine de bağlıdır. Ancak hissedilen acıyı soğuk etki baskılar. Böylece hafif bir uyuşma ya da karıncalanma olur. İşlemden sonra bölgede kaşıntı ya da kızarıklık olması normaldir. Nemlendirici kremler ile bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Bunun dışında uzmanınızın verdiği tavsiyeleri dinlemelisiniz. Soğuk lipoliz vücut dokusunda alerji yapan bir yöntem değildir.

Soğuk Lipoliz Etkiler Ne Kadar Süre İle Kalıcı?

İşlem sırasında dondurulan yağlar işlevini kaybederek doğal yollarla vücuttan atılır. Dondurularak vücutta atılan yağ dokuları yeniden oluşamayacağı için sonuçlar etkili ve kalıcı olur. Soğuk lipoliz uygulaması tek seanstır ve yaklaşık olarak 1 saat sürer. Bölgesel incelme ihtiyacını tam olarak karşılayan uygulama 1-2 beden incelme sağlar.

 

WhatsApp chat