SOĞUK LİPOLİZ İLE BÖLGESEL ZAYIFLAMA

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Birçok insan, vücudunda belirli bölgelerden kilo vermeyi arzulamaktadır. Göbek, bel, basen, kol, bacak bölgelerindeki fazla yağlanmalar pek çok insan için sorun olmuştur. Çünkü abdominal bölge (karın çevresi), basenler ve kollar; vücut yağının depolanmaya yatkın olduğu bölgelerdir. Vücudun belirli bölümlerin kilo vermek isteyen insanlar genellikle çeşitli yöntemler denerler. Kısacası Bölgesel zayıflama, vücudun istenilen bölgesinden kilo vermek anlamına gelmektedir.

En Sık Denenen Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel zayıflama için; sağlıklı beslenmek, az yemek, çeşitli kremler, jeller ve bitkisel yağlar kullanmak ve incelmesi istenen bölgeyi streç filme sarmak… gibi yöntemler sıkça kullanılmaktadır. Ancak bu yöntemler bilimsel bir gerçekliğe sahip değildir. Maalesef hiçbir besin de bölgesel zayıflamayı vadetmez.

Diyet ile Bölgesel Zayıflama Mümkün mü?  

Bölgesel kilo verme diyetleri gün geçtikçe popüler hale gelmiştir. Yapılan araştırmalara göre diyet ile bölgesel zayıflamak mümkün değildir. Hiçbir besin bölgesel kilo kaybı sağlamaz. Her insanın farklı bir vücut tipi vardır bu nedenle kürler ve diyet listeleri sonuç vermemektedir. Vücut zayıflarken bölgesel değil, hangi bölgesinde daha fazla yağ var ise yüzdesel olarak o bölgeden daha fazla yağ yakacaktır.

Egzersiz ile Bölgesel Zayıflama Mümkün mü? 

En iyi bölgesel zayıflama yöntemi egzersiz yapmaktır. Çünkü egzersiz ile vücudunuzun çalıştırmak istediğiniz ve daha fazla yağ dokusunu bulunan bölgelerine yönelebilirsiniz. Kas dokuları içinde yağ bulunmaktadır. Bu sebeple egzersizle birlikte kaslar kullanıldığı için o bölgede bulunan yağları da enerji olarak kullanmış olursunuz. Ancak sadece bölgesel zayıflamak hiçbir zaman kesin ve kalıcı sonuç vermez. İşlenmiş gıdalardan uzak durmak, sağlıklı beslenmek ve hareketli bir yaşam sürdürmek gerekmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz, yağ dondurma uygulamasına verilen isimdir. Soğuk lipoliz uygulaması, yağ hücrelerini yüksek soğukla ve vakumla parçalayarak öldüren bir cihazla yapılan bölgesel incelme işlemidir. Bölgesel zayıflama için soğuk lipoliz uygulaması en çok tercih edilen yöntemdir.

Bölgesel yağ hücrelerinin çocukluk ve gençlik dönemindeki oranında, yetişkinlikte pek fazla bir değişiklik olmaz. Sonuç olarak bazı kişilerde egzersiz ve diyete dirençli bölgesel yağlanma problemi olabilir. Bu inatçı yağların konumu her birey için değişkendir. Çünkü her birey fazla yağ dokusunu vücudunun farklı bölgelerinde taşır.

Soğuk lipoliz gelişmiş teknolojisi ve sağladığı konfor sebebiyle en çok tercih edilen bölgesel zayıflama uygulamasıdır.

Sizlere en doğru hizmeti verebilmek için Medica Estetik olarak, teknolojide uluslararası standartları ve mesleki prensipleri ilke edinmekteyiz. Bir diğer ilkemiz; her zaman yenilikçi, farklı ve kişiye özel çözümlerle kaliteli hizmetler sunmaktır.

Medica Estetik, oluşturduğu tecrübeli kadrosu ve son teknoloji cihazlarıyla Soğuk lipoliz uygulaması yapan, İstanbul Bakırköy’de sizler için tüm gün hizmet veren güzellik ve sağlık kurumudur.

Neden Soğuk Lipoliz?

Soğuk lipolizin diğer bölgesel zayıflama uygulamalarına göre pek çok avantajları vardır.

  • FDA (Food and Drug Administration) yani Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylanmıştır.
  • Yan etkisi yoktur.
  • Kalıcı sonuçları vardır
  • Anestezi uygulanmaz.
  • İyileşme dönemlerine gereksinim duyulmaz.
  • Diğer dokulara zarar vermez.
  • İşlem sonrasında ödem ve morluk gibi kötü etkiler ortaya çıkmaz.
  • Ciltte sarkma meydana gelmez.
  • Sosyal ya da iş hayatınıza ara vermeniz gerekmez.
  • Pek çok kişi için tek seans işlem yeterli olmaktadır.

Soğuk Lipoliz İşleminin Zararı Var mı?

Soğuk lipoliz işleminin bir zararı bulunmamaktadır. Bu yöntem tamamen FDA onaylıdır ve şu ana kadar yapılan uygulamalardan oldukça memnuniyet verici sonuçlar elde edilmiştir. Güvenli ve memnuniyet verici bir yöntem olmasının yanı sıra bu işlemden sonra herhangi bir iyileşme süreci yaşanmamaktadır. Sadece kısa süre için kişilerde hafif uyuşma, kaşınma, kramp gibi hassasiyet hissi yaşanabilir fakat tüm bunlar geçicidir. Kişiler işlem sırasında ve sonrasında kişi ağrı hissetmemektedir.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer?

Soğuk lipoliz işleminin sıklıkla yapıldığı bölgeler arasında; kalça, basen, sırt, karın, bel, sütyen altı, gıdı ve kol bölgeleri vardır.  Bu teknoloji sayesinde kullanılan başlığa göre değişiklik göstermekle birlikte her işlem yaklaşık olarak 45 dakika ile 1 saat arasında kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Soğuk lipoliz için belirlenen bölgeye, cildin soğutma etkisinden korunması için özel jel pedler yerleştirir. Vakumlu kapsülün içine çekildikten sonra soğutma işlemi başlar. İşlem esnasında hedeflenen yağ dokusunun, ortalama -8 ile -11 derce arasında soğutulması amaçlanır. Soğukla birlikte yağ hücreleri parçalanmaktadır. Soğutma işlemi yapıldıktan sonra ilk 5-10 dakika içinde çok çok hafif bir acı hissedilebilir. Ancak cilt soğuğa alıştıkça bu his de ortadan kalkacaktır. Danışan uygulamadan hemen sonra normal hayatına geri dönebilir.

Uygulamadan iki hafta sonra danışanın vücudunda değişiklikler görülebilir. İki ay içerisinde gözle görülür sonuçlar meydana gelmektedir. Üçüncü ayın sonu ise uygulamanın en verim alındığı dönemidir. Söz konusu ölü yağ hücrelerinin vücuttan atılması yaklaşık 4-6 ay sürmektedir. Dondurulan yağ hücreleri tamamen yok edilmeye maruz bırakıldığı için sonuçların kalıcıdır.

Soğuk Lipoliz Sonrası

Bu uygulamadan sonra kişilerin özel bir diyet ya da spor programına dahil olma zorunlulukları yoktur. Uygulamadan sonra spor ve beslenme rutinlerine geri dönebilirler.

Medica Estetik, her biri alanında tecrübeli kadrosu ve gelişen teknolojileri yakından takip eden alt yapısıyla, sizlere en iyi kalitede hizmet vermeyi mesleki ve toplumsal etikler çerçevesinde kendine vazife edinen bir sağlık kurumudur. Siz de Medica Estetik’in vadettiği güven ve hizmet anlayışı farkıyla Soğuk Lipoliz İle Bölgesel Zayıflama Uygulaması yaptırmak isterseniz bizi arayabilir ve şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

WhatsApp chat