Vücudun belirli bölgelerinde biriken yağlar, diyet ve sporla gitmez. İnatçı yağların çözümü cerrahi olmayan müdahalelerde aranır. Hem kadınların hem de erkeklerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir zayıflama yöntemi olan soğuk lipoliz bölgesel incelmeye olanak tanır.

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Çoğu insan için tedavi, lipolizin emme etkisi sağladığı ilk yarım dakikayı garip bir his olarak tanımlar. Adet döngünüzün içindeyseniz, karın bölgeniz diğer günlerden daha hassas olabilir, ancak bu çok acı verici değildir. Cildi korumak ve tedavi alanına yapışmaya yardımcı olmak için özel bir jel kullanılır. Uygulanan el aletinin alışılmadık bir emme tipi hissi vardır, ancak acı verici değildir. bölgesel zayıflama için ideal bir seçenek sunan soğuk lipoliz yöntemi hiçbir anestezik veya uyuşturucu madde gerektirmez. Tedavi sırasında kendinizi rahat hissedeceksiniz.

Tedaviden Sonra Nasıl Hissedersiniz?

Soğuk lipolizin en büyük avantajlarından biri neredeyse hiç yan etkisinin olmamasıdır. İyileşme süresi veya aksama süresi yoktur. Kısa yoldan bölgesel incelme için tercih edeceğiniz bu yöntemde işlem sırasında cildiniz serin hissedecek, ancak hızlı bir şekilde normal sıcaklığına dönecektir. Cildiniz tedaviden hemen sonra kırmızı görünebilir, ancak kızarıklık kısa sürede geçer. Seanstan hemen sonra rahatsızlık duymadan normal günlük aktivitelere devam edebilmeniz, spor salonuna gitmeniz veya öğle tatilinizde tedavi edilirseniz işe geri dönebilmeniz mümkündür. Bu işlem iğne kullanılmadan yapılır. Soğutma yöntemiyle kristalleşecek olan yağ hücreleri, bir kere tahrip edildiğinde, aynı yağ hücreleri tekrar oluşmaz.

WhatsApp chat