Soğuk Lipoliz İle Selülit Tedavisi Ve Bölgesel Zayıflama

Medica estetik ailesi olarak en çok karşılaştığımız şikayetlerden birisi 7’den 70’e bay ya da bayan fark etmeksizin herkes tarafından dile getirilen fazla kilo alımı ve yağlanma sorunudur. Bildiğiniz gibi günümüzde fazla kilo sonucunda vücudumuzda çeşitli sağlık sorunlarının yanı sıra selülit ve çatlak gibi sorunlar oluşuyor. Aynı zamanda fazla kilo alımı ile bölgelerde oluşan sarkıklıklar da eski görünümünüzü yok ederek daha kötü bir görünüme yol açıyor. Durum böyle olunca bu sorundan muzdarip olan kişiler çeşitli yöntemlere başvuruyor.

Özellikle yaşam şartlarının hareketsiz olması sonucunda meydana gelen kilo alımı için çoğu kişi cerrahi işlemlerden korkmakta veya tercih etmemektedir. Bu düşüncede olan kişiler ise ameliyatsız yöntemleri tercih ediyor. Bizde Medica Estetik ailesi olarak sizlere çözüm olarak soğuk lipoliz yöntemi uyguluyoruz.

Peki soğuk lipoliz nedir?

Kilo sorunlarına çözüm arayan çoğu kişi tarafından bize yönetilen sorulardan birisi soğuk lipoliz nedir? Oluyor. Bu yöntem hakkında bilgi almak isteyen hastalarımıza da belirttiğimiz gibi soğuk lipoliz yöntemi, yağ dondurma işlemi olarak tabir edilmektedir. Özellikle diyet ve egzersiz gibi yöntemler ile birlikte yapılan soğuk lipoliz sonucunda yüksek oranda başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Soğuk lipoliz yöntemi ile tamamen FDA onayı bulunan ve asla cerrahi bir işlem yapılmadan eski formunuza dönmek mümkün. Üstelik bu yöntemi ile hem kalıcı hem de kısa bir sürede zayıflamak mümkün. Firmamız tarafından uygulanan soğuk lipoliz yöntemi hakkında tüm müşterilerimiz yüksek bir oranda memnuniyeti ifade etmektedir. Sizler de soğuk lipoliz ile bölgesel olarak hızlı bir şekilde zayıflayabilir kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Soğuk Lipoliz, yağ dondurma prosedürüdür. Diyet ve egzersiz yoluyla tüm çabalarınıza rağmen inatla zayıflatamadığınız bölgesel yağlarınızdan soğuk lipoliz ile kurtulabilirsiniz. Soğuk lipoliz ile FDA onaylı, cerrahi yöntemler olmadan kalıcı ve çok hızlı şekilde artık zayıflayabilirsiniz. Hasta memnuniyet oranlarının çok yüksek olduğu Soğuk lipoliz ile bölgesel zayıflayarak, sevdiklerinizin gözünde daha çarpıcı ve harika görünebilirsiniz.

Soğuk lipoliz, cildin altındaki yağ hücrelerine hassas bir şekilde kontrollü soğutma sağlar.

Tedavi edilen yağ hücreleri kristalize edilir (dondurulur), sonra bu yağ hücreleri soğuk lipoliz ile dondurulur. Kısa zaman içinde vücudunuz bu dondurulan yağları işler ve ölü yağ hücrelerini ortadan kaldırır.

Soğuk lipoliz yöntemi ile genel olarak vücudumuzda bulunan karın, yanlar ve alt karın gibi bölgeler ile birlikte basen, kol ve bacak bölgelerinde oluşmakta olan yağlanma sorunu tek seansta etkili bir şekilde azaltma göstermektedir.

Soğuk lipoliz uygulaması ile hiçbir yaş sınırlaması yapılmadan yöntem uygulanmaktadır. Bu yöntem genellikle oldukça yoğun bir yaşam tarzına sahip kişiler tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda bölgesel zayıflama hakkında en avantajlı alternatif yöntemlerden birisi olmaktadır. Sorun olan bölgeye cihaz yardımı ile soğuk uygulanır. Cihazdan gelen soğuk etkisi ile de yağ hücreleri incelmeye başlar.

Soğuk Lipoliz Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Soğuk Lipoliz yöntemi uygulamak için Medica Estetik ekibimiz tarafından ilk olarak sorun olan bölge ısıtılır. Bu bölgenin ısısı 45 derece olmalıdır. Bundan sonra ise yaklaşık olarak hızlı bir şekilde eksi 5 dereceye kadar soğutma uygulanır. Uygulama genel olarak 1 saat sürdükten sonra sorun bölgede bulunan yağların olduğu hücrelerde büyük bir ölüm meydana gelir. Soğuk lipoliz yöntemi ardından ise sorun bulunan bölgede yağlanma ve ısı kaybı olmasından dolayı büyük sıkılaşma oluşabilir. Genel olarak iki seans ardından zayıflama ve incelme kalıcı bir şekilde kendini gösterir.

Ekibimiz tarafından gerçekleştirilen işlemler daima Medica Estetik güvencesi ile rahat bir şekilde meydana gelir. Uygulama esnasından sonra ise diyetisyen, spor desteği ile oldukça iyi bir başarı elde edilmektedir.

Tedavi Planlaması Nasıl Uygulanır?

Soğuk lipoliz yöntemi ile çeşitli başarılar elde ediliyor. Ancak başarılı bir sonuç elde edilebilmesi için doğru bir tedavi yöntemi uygulanmalıdır. Ancak tabi ki herkes farklıdır. Bundan dolayı da doğru bir tedavi planı yapılmalı. Bunun için ekibimiz uzman kadrosu ile en doğru yöntemi belirlet. Genel olarak bu yöntem için hazırlanan plan aşaması şu şekildedir;

  1. Tüm bireyler farklı bir vücut sistemine sahiptir, demiştik. Bu durum tabi ki metabolizma içinde geçerli oluyor. Soğuk lipoliz yöntemi kullanılarak bölgesel incelme talep eden hastalarımızın ilk olarak detaylı bilgisini alarak onun için en uygun olan tedavi yöntemlerini ele alıyoruz.

 

  1. Her hastanın şikâyeti farklıdır. Bazı hastaların sorun düzeyi farklılık gösteriyor. Bundan dolayı da soğuk lipoliz tedavisi seanslarının sayısı da fazla olmaktadır. Bunu ele alarak uygun bir tedavi planı hastaya özel olarak belirlenir.

 

  1. Soğuk lipoliz yöntemi ile uzman doktor size en uygun yöntemi ve seans bilgisini size iletecektir. Bundan sonra ise uygulama başlangıcı meydana gelecektir.

Soğuk Lipoliz Yöntemi Hangi Bölgede Kullanılır?

Soğuk Lipoliz yöntemi ile dokuda bulunan yağ büyük ölçüde azalmaktadır. Bu yöntem her bölgeye uygulanabilmektedir. Birçok özel başlığı bulunuyor bununla birlikte vakumlama tekniği kullanılarak sorunlu bölgeye uygulanmakta.

Soğuk Lipoliz tedavisi ile birlikte vücutta bulunan göbek, yan bölge, sezeryan sonrası oluşan karın sorunu, sırt, bacak ve basen bölgelerinde bulunan yağ birikimleri tek seans ile %30 civarında etki etmektedir.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Esnasında Hasta Durumu

Medica Estetik güvencesi ile gerçekleşen soğuk lipoliz tedavisi ile büyük başarı elde ediliyor. Soğuk lipoliz yöntemi ile bölgesel incelme ile tedavi uygulanırken hedeflenen bölgelerde çeşitli malzemeler kullanılır. Uygulanan bölgede jel bir ped ve çeşitli bir aplikatör kullanılarak tedavi uygulanmaktadır. Soğuk Lipoliz yöntemi ile çeşitli bölgelerde sorunlu kısma yağ dokusu soğutma işlemini gerçekleştiriyoruz. Tedavi uygulanırken hastalarımız gayet rahat bir ortamda bulunmaktadır. hatta tedavi esnasında kitap okuma gibi faaliyetlerde bulunabilirler.

Soğuk Lipoliz Sonrasında Hastanın Durumu

Soğuk lipoliz tedavisi esnasında hiçbir cerrahi operasyon uygulanmadığı için tedavi sonrası hasta normal hayatına hemen dönebilir. Çünkü uygulanmakta olan yöntem tamamen acısız ve ağrı oluşturmayan bir yöntemdir.

Soğuk Lipoliz tedavisinin ardından hasta sorunlu bölgede incelme elde ettikten sonra spor ve diyet yapmak zorunlu değildir. Ancak tedavi sonrasında elde ettikleri inceliği korumak amacıyla diyet ve spor yapma imkanları bulunuyor.

Tedavi sonrasında spor yapmanızın hiçbir sorunu bulunmamaktadır.

Lipoliz Yöntemi İle Yağ Yakmak

Kilo kaybetmek veya kaybetmek aynı durumlar değildir. Soğuk lipoliz yöntemi uygulanırken amacımız kilo değil yağ kaybetmektir. Bireyler kilo verdiği takdirde vücutta bulunan yağ hücrelerinin küçülmesi neden olur ancak bu tamamen kaybolması anlamına gelmez. Tam tersi durumda yani kilo aldığımızda da yağ sayısı artmaz sadece ya kütlelerinin boyutu artış gösterir. Yağ hücrelerinden tamamen kurtulmak için öncelikle lipoliz yöntemi uygulanmaktadır.

Soğuk lipoliz yöntemi ile azaltılan yağ hücreleri yaklaşık olarak yüzde 30 oranında azalma göstermektedir. Soğuk lipoliz tedavisi kesin sonuçlar doğurur. Soğuk lipoliz tedavi yöntemi sadece tek bir bölge üzerine yapılır.

Medica Estetik firmamız her geçen gün daha uygun tedavi yöntemlerini en kaliteli şekilde sizlere sunuyor.

 

WhatsApp chat