Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır? 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Bölgesel yağlanmalar yani vücudun kolay erimeyen bölgeleri kalça, basen, karın, kol, gıdı başta olmak üzere kişiden kişiye değişiklik gösterir. Soğuk lipoliz tekniği her bölge için ayrı ayrı uygulanır. Hiçbir cerrahi işlem gerektirmeyen bu prosedürde herhangi bir acı ya da sızı hissedilmez. İşlem yapılacak bölge önce koruyucu bir malzeme ile kaplanır. Ardından Cool Sculpting cihazı ile 1 saat boyunca soğuk hava uygulanır. Böylece cildin altındaki erimeyen yağlar, cildin üst tabakasına zarar vermeden dondurularak parçalanır. Parçalanan yağlar 3 hafta içinde yavaş yavaş vücuttan doğal yollarla atılmaya başlanır. Yaklaşık 4 ay boyunca vücuttan atma işi devam eder ve sonucunda bölgede 2 ile 4 santim metre kadar bir incelme sağlanır.

Soğuk lipoliz işlem her bölgeye ayrı ayrı uygulandığı için operasyonun toplam süresi kişiye göre değişiklik gösterir. Danışan bu işlem boyunca isterse uzanabilir, isterse kitap okuyabilir ya da film izleyebilir. Operasyondan sonra hastanın yağları doğal yollar ile atılabilmesi için bol su içmesi ve detoks işlemini hızlandırması için sık sık banyo yapması tavsiye edilir. Uygulanan soğuk hava nedeni ile ciltte hafif kızarıklık olsa da birkaç saat içinde kendiliğinden geçer. Danışan aynı gün normal yaşantısına devam eder, yani bu operasyonun ardından herhangi bir şekilde iyileşme sürecine ihtiyaç olmaz. Yine herhangi bir şekilde kesi işlemi uygulanmadığı ve kimyasal bir malzeme kullanılmadığı için aktivite kısıtlamasına da gerek yoktur. Soğuk lipoliz sunduğu bu seçenekler ile bölgesel olarak incelmek isteyenlere oldukça avantajlı bir tedavi seçeneği sunar. 

Medica Estetik..

WhatsApp chat