Soğuk Lipoliz Sistemi Nasıl İncelme Sağlar?

Uygulanan 45 dakikalık uygulama esnasında, deri altındaki yağ tabakası deriye zarar vermeden kusursuz bir kontrol ile soğutulur. Uygulanan soğutma yağ hücrelerinin apoptozis sürecine girmelerine neden olur. Apoptozis; yağ hücre fonksiyonları küçülmesi geri dönüşümsüz kaybı anlamına gelir. Ölü yağ hücreleri vücudun doğal enflamatuvar sistemi ile vücuttan atılarak, zaman içersinde yağ tabakasında önemli bir miktarda incelme meydana gelmesini sağlar.

Hamileler başta olmak üzere, 18 yaş altındakilere, kriyobulinemi (kriyoglobülin) olarak bilinen ve laboratuvar koşullarında vücutta 37c nin altında çökelen proteinlerin var olması), paroksismal cold hemoglobinüri (soğukta beliren morluklar), raynaud sendromu (soğuktan dolayı kan damarları kasılır ya da daralır ve kan akımı büyük ölçüde azalır) gibi hastalıklarda uygulanamıyor. Bahsedilen hastalıklara sahip olmayan kişilere uygulandığında, herhangi bir yan etkisi gözlenmemiş olup, tedavi yerlerinde geçici morarma, hafif sertlik gibi durumlar nadirde olsa ortaya çıkabilmektedir.

Cryo Lipoliz (Soğuk lipoliz) yağ hücrelerinin parçalanmasını hızlandırır ve metabolizma aracılığıyla vücuttan atılmasını sağlar. Bu sayede deri altındaki yağ tabakası incelir.


Cryolipoz (Soğuk Lipoliz) ve Cryo Elektroforez Uygulama Alanları

 • Yağ Hücrelerini dondurarark öldürür
 • Yüz & Vücut Sıkılaştırma & Lipoliz
 • İğnesiz Mezoterpi
 • Kök Hücre
 • Lazer Sonrası bakım ( Fraksiyonel , Roller, IPL )
 • C Vitamini Bakımı
 • Cilt tonu ve dokusu için bakım
 • Acı hafifletme

CRYO LIPOLIZ (Soğuk lipoliz)

Artık kilo problemi olan insanların vücutlarındaki yağı dondurma yöntemiyle atan ve kilo vermelerini sağlayan yeni bir teknoloji var.

Bu teknoloji soğuğun lipolizi (yağ yakımı) tetikleyeceği düşüncesine dayanılarak geliştirilmiştir. Cryo-lipoliz ( Soğuk lipoliz ) yağ hücrelerini dondurarak onların ölmelerini sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. “Kulağa gerçek olamayacak kadar hoş geliyor değil mi? Aslında yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman dermatolojide “soğuk kaynaklı panikülit” olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apoptoz) girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir. Cryolipoliz ( Soğuk lipoliz ) cihazı ile yağ hücreleri hedef alınarak yağ tabakasının bulunduğu bölgeler soğuk aracılığıyla parçalanır. Yağ hücreleri soğuğun etkisiyle daralıp büzülünce lenfatik sistem tarafından vücuttan atılır.


Lipolizde Cryo*E Action Tekniği

 • Cerrahi müdahale gerektirmeyen bir uygulamadır.
 • Lipoliz diğer adıyla yağ parçalanmasını tetiklemek için yağ hücrelerini dondurur ve lenfatik sistem tarafından atılmalarını sağlar.
 • Tedavi esnasında disk şeklindeki dört adet başlık doğrudan cilde uygulanır. Bu başlıklar uygulama bölgesine yerleştirildikten hemen sonra aktif olarak çalışmaya başlar ve etkisini giderek arttırır.
 • Diğer dokulara zarar vermez.
 • Apoptotik yağ hücrelerinin ölmesini sağlar.
 • Doğal olarak meydana gelen bir iltihaplanma süreci sonrasında ölü yağ hücreleri vücuttan atılır ve yağ tabakasında bir incelme gerçekleşir.
 • Sinirler, kas dokusu ve kemiklerin etrafındaki yağ dokusunu azaltan zararsız bir uygulamadır.
 • Yağ tabakasının yoğun olarak bulunduğu bölgelerde daha etkilidir.


Neden Cryo*E Action Cihazını Seçmelisiniz?

Cryo*E Action Cryoelektroforez sistemini benimser ve Cryolipoliz şu an alanındaki iddialı ve en etkili teknolojiler arasında yerini alır. Tedavinin serin ve ferahlatıcı bir özellikte olmasının yanında dondurulmuş kozmetiklerin kulanımı da tedaviyi hastalar için unutulmaz bir deneyim haline getirmektedir. Derinlemesine nüfuz ve lokal tedavi diğer tekniklerden çok daha iyi bir sonucun alınmasını mümkün kılar. Hasta tedavi sonrası kendini yenilenmiş ve gençleşmiş hisseder.

Soğuk lipoliz yağ hücrelerinin parçalanmasını hızlandırır ve metabolizma aracılığıyla vücuttan atılmasını sağlar. Bu sayede deri altındaki yağ tabakası incelir. Cryoelektroforez sistemi piyasada kullanım alanı en geniş cihazlardan biridir ve her türlü cilt bakımı için kullanılabilir. Cryoelektroforez sistemi kırışıklık ve akne tedavilerinde, pigmentli lezyonlarda, rosacea tedavisi ve hassas ciltlerde, selülit azaltımında, çatlaklarda, yağ birikimlerinin alınmasında, cilt sarkmalarında ve kuru ciltlerin bakımında kullanılır.

Cryoelektroforez ve Cryolipoliz mezoterapi, liposuction ve mikrodermabrazyon (cilt soyma) gibi daha invazif yöntemlere bir alternatif olarak düşünülebilir. Doğru kozmetiklerin ve aktif içerenlerin kullanımıyla birlikte kriyojenik (dondurucu) tedavinin uygulandığı bölgede meydana gelen şişlikleri azaltır ve bu alanı uyuşturarak daha az acı çekilmesini sağlar. Diğer yöntemlerin aksine fazla cerrahi müdahaleye gerek kalmadan muhteşem sonuçlar alınabilir.

WhatsApp chat