Soğuk Lipoliz Uygulaması Nedir?

Soğuk lipoliz bir yağ dondurma uygulamasıdır. Bu uygulamada yağ hücreleri belirli derecelere kadar soğutulmaktadır. Tedavi sırasında diğer dokular zarar görmezken fazla yağların vücuttan atılması sağlanmaktadır. Soğuk lipoliz uygulaması sırasında deri altındaki yağ hücreleri hedef alınmaktadır.

Bu hücreler FDA onaylı teknolojik cihazlar ile eliminasyon noktasına kadar dondurulmaktadır. Özellikle bölgesel zayıflama için soğuk lipoliz uygulaması yaptıranların memnuniyetleri oldukça yüksektir. İşlem kişiye göre değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir.

Soğuk Lipoliz Kimlere Yapılabilir?

Genellikle kilo vermek için egzersiz ve diyet programlarından sonuç alamamış kişiler soğuk lipoliz uygulaması için başvurmaktadır. Bu yöntem aşırı kilosu olmayan ve belli bölgelerde yağ fazlalığı olan kişilere rahatlıkla uygulanabilir.

Kişiler vücutlarındaki yağlanma veya şişmanlığın derecesine göre soğuk lipoliz uygulamasından önce diyetisyenle birlikte bir çalışma sürecine dahil olabilmektedir. Soğuk lipoliz uygulaması vücudun göbek, sırt, basen, yan bölgeler, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, bacak ve kol altı gibi bölgelerinde var olan yağ tabakalarına yapılabilmektedir.

 Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanamaz?

Soğuk lipolizde lenf drenaj yöntemi ile bozulan yağlar vücuttan atılır. Bu nedenle vücuttaki ani değişikliğini kaldıramayacak kişilere bu işlem yapılmamaktadır. Hamileler, kalp pili olanlar, yeni kalp krizi geçiren kişiler, Raynaud sendromu olanlar, Kriyoglobulinemi hastaları, 18 yaşından küçük olanlar, şeker hastaları ve kan dolaşımında bozukluk olan kişiler tedaviden yararlanamamaktadır.

WhatsApp chat