Soğuk Lipoliz Ve Bölgesel Estetiğin Adresi Medica Bölgesel Estetik 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Medica Estetik olarak medikal cilt bakımı anlamında Coolifting, Pollegen Radyo Ferekans, Hydrafacial işlemleri yapmaktayız.

Vücut şekillendirme çeşitleri arasında dikkat çeken bir yöntem olan soğuk lipoliz, yağ hücrelerinin dondurularak parçalanmasını sağlar. Düzenli egzersiz ve diyet yapılmasına rağmen yok olmayan dirençli yağ depolarının eritilmesine yardımcı olur. Yağ hücreleri soğuğa maruz kaldığında apopitoz denilen ve soğuk kaynaklı panikülit olarak tanımlanan programlanmış hücre ölümü ile karşı karşıya kalır.

Yağ hücrelerinin bu özelliği baz alınarak keşfedilen bu yöntem sayesinde vücudun direnç gösteren alt karın, mide, basen, sırt, bacak ve bel bölgesi yağlanmalarının önüne geçilebilir. Uygulandığı bölgedeki yağ hücrelerinin kristalize olmasını sağlayan bu yöntemin en iyi avantajı, tüm yağ hücrelerini etkilemesi ve böylece incelmenin orantılı olmasıdır. Soğuk lipoliz için önce işlemin yapılacağı bölgeye düşük sıcaklığa sahip vakum işlevli el aparatıyla masaj yapılır.

Yağ hücrelerinin normal vücut sıcaklığına uyum sağlamasına yardımcı olan bu işlemden donra bölge 45 dereceye kadar ısıtılır ve daha sonra hızla -10 dereceye soğutulur. Bu sıcaklıkta yaklaşık 1 saat bekletildikten sonra yağ hücrelerinin apopitozis sürecine girmesi sağlanır. Yağ hücreleri küçülür ve zarları parçalanarak dışarı atılır. Bu soğutma işlemi sırasında etraftaki dokunun da sıkılaştığı gözlenir. Soğuk lipoliz fiyatları işlemin yapılacağı bölgeye göre farklılık gösterir.

Soğuk Lipoliz Ve Bölgesel Estetiğin Adresi Medica Estetik 0 (505) 997 22 99

WhatsApp chat