Velashape İle Bölgesel Zayıflama

Velashape teknolojisi günümüzde en hızlı ve etkili cerrahisiz vücudun biçimlendirme uygulamalarından biridir.  Özellikle karın bölgesinde kadınlarda doğumlardan sonra oluşan deformasyonun tedavi edilmesinde vücudun sıkılaştırılmasında son derece etkilidir.  Aynı zamanda selülit tedavisinde de oldukça etkilidir ve Velashape teknolojisi yaklaşık olarak 10 yıldır dünyada birçok ülkede toplam 5. 000.000 kişi tarafından kullanılan,  hiçbir iz bırakmadan acı ve ağrı hissedilmeden vücudun şekillenmesi sağlanmaktadır.

Velashape Nedir?

Velashape son yılların yeni nesil zayıflama yöntemlerinden biridir.  Özellikle vücudun yağ hücreleri etrafında biriken bağ dokusu üzerinde etkilidir.  Bu bağ dokusunun altında kolajen liflerinin ısıtılarak tetiklenmesi sağlar.  Vücudu radyofrekans enerjisi ile 15 milimetre ölçülerinde ısıtarak vücudun sıkılaşmasını sağlar.  Ortaya çıkan ısı aynı zamanda elastin ve kolajen üretimini tetikler.  Böylelikle vücutta gerek yaşa bağlı olarak gerekse farklı koşullara bağlı olarak oluşan gevşeme sarkma ve yumuşayan derinin sıkılaşmasını sağlar.  Çok kısa sürede vücudun incelmesini ve sıkılaşmasını fiziksel olarak fit görünmesini sağlar.   Velashape teknolojisi uygulanmaya başladığı andan itibaren etkisini gösteren bir yöntemdir.  Özellikle uzun süre diyet ve egzersiz yapıp istenilen kilonun elde edilememesi durumunda başvurulan yöntemlerden biridir.  Özellikle karın bel ve bacakların üst kısmında oldukça etkilidir.

Velashape Nasıl Uygulanır?

Velashape fonksiyonel olarak çok gelişmiş cihazlardan biridir. Velashape bipolar radyo frekansı,  kızılötesi enerjisi ve doku etkileşimini bir cihazdır.  Uzun yıllar ülkemiz de Velashape yöntemi kullanılmaktadır.  Velashape yönteminde kızılötesi ve enerjileri birlikte kullanılarak cildin ısınması sağlanır.  Özellikle bölgesel yağlanma konusunda çok hızlı bir etkiye sahiptir.  Tedavinin uygulandığı bölgede gözle görülür bir incelme ve sıkılaşma sağlanır.  Böylelikle vücutta daha zinde ve daha sağlıklı bir görüntü elde edilmiş olur.

Velashape İşlem Ve Tedavi Süresi

Velashape tedavisi vücudun incelmesini bölgesel yağların yakılması ve özellikle selülitlerin ortadan kaldırılmasında son derece etkilidir.  Bugüne kadar yapılan araştırmalarda Velashape tekniğinin %90 oranında başarılı olduğunu ortaya koymaktadır.  Velashape tedavisi sonrasında cildin sıkılaşması ve incelmesi sağlanır.  Aynı zamanda var olan selülitler ortadan kaldırılır.  Ciltteki kalite gözle görülür ölçüde artar.  Öncelikle VelaShape tedavisi son derece etkili ve güvenilir bir tedavi yöntemlerinden biridir.  Uygulama bugün dünya çapında milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır.  Özellikle karın bölgesinde,  uyluklarda 15 santimetreden daha fazla incelme sağladığı yapılan araştırmalarda kanıtlanmıştır.  Özellikle kadınlarda doğumdan sonra oluşan ve belli bölgelerde biriken yağlanma VelaShape tedavisi ile son derece başarılıdır.  Uygulama sonunda vücutta genel anlamda yüzde 10 gibi bir incelme sağlanır.  Velashape tedavisinden önce işlemi yapacak olan uzman doktora geçirdiğiniz hastalıklar ve sürekli kullanmak zorunda olduğunuz ilaçlar olup olmadığını söylemeniz tedavi öncesinde çok önemlidir.  İşlemden önce özel bir sprey sıkılarak tedaviye başlanır.  Tedavi aşamasında çalışılacak bölge üzerine bir aparat yerleştirilerek vücuda belli oranda enerji gönderilir.  Uygulama bütün cilt tipleri için uygundur.  Ancak bazı durumlarda enerji azaltılabilir veya yükseltilebilir.  Bunu,  yapan uzman kişi ayarlayarak karar vermektedir.  Hiçbir ağrı ve acı hissedilmez.  Bilinen klasik masaj uygulaması ile benzerlik göstermektedir.  Yaklaşık olarak işlem 30 dakika gibi bir sürede tamamlanır.  Bazı durumlarda bu süre 2 saate kadar çıkabilir.  Tedavinin uzun vadede kalıcı olmasını sağlamak için hastanın belli aralıklarla tedaviyi tekrarlaması çok daha başarılı sonuçlar elde edilmesi açısından önemlidir.

Velashape Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Velashape uygulaması vücudun incelmesine kilo vermesine ve yağların yakılmasını sağlarken aynı zamanda sağlıklı bir vücudun oluşmasını da sağlamaktadır.  Genellikle bölgesel yağlanma konusunda etkili olan Velashape daha çok karın bölgesi alt bacaklar kolların iç kısımları sırt ve popo bölgelerinde oldukça etkilidir.  İncelme ve sıkılaşma sağlamasının yanı sıra çatlakların ve selülitin tedavi edilmesinde de başarılıdır.  Velashape yalnızca incelmek için kullanılan bir yöntem değildir.  Vücudun uzun vadede daha fit görünmesini isteyen hastaların beklentilerini büyük oranda karşılayan uygulamalarından biridir.

Velashape Kimlere Uygulanmaz?

Velashape uygulaması bütün hastalara vücut gelişimini tamamlamış 18 yaşını doldurmuş fiziksel olarak gelişimini tamamlayan herkese uygulanabilen yöntemlerden biridir.  Yapılan araştırmalar Velashape tekniği ile bölgesel incelme ve selülitlerden kurtulma konusundaki başarısı ayrıntılı olarak incelenmiştir.  Yapılan araştırmalarda Velashape kullanımının hiçbir zararı ve yan etkisinin olmadığı da Dünya Sağlık Örgütü tarafından bilinmektedir. Günümüzde yeni nesil bölgesel incelme konusunda ciddi anlamda çözüm üreten Velashape hamilelere uygulanmamaktadır.   Bunun yanı sıra ilaç kullanan kişilerde VelaShape uygulamasının yan etkileri olabilir.  Damar tıkanıklığı ve tromboflebit denilen damar hastalıkları olan hastalara uygulanmasında sakıncalar olabilir.

Velashape Tekniğinin Etkileri

Velashape uygulaması ile özellikle bölgesel yağlanma bulunan kişilerde ciddi anlamda incelmeler görülür.  Tam anlamıyla başarılı sonuçlara ulaşmak için 4 seans tedavi için yeterli gelmektedir.  Yapılacak işlemden önce doktor selülit oluşumunun ne durumda olduğuna bakar aynı zamanda bir yandan uygulama yapılırken diğer yandan diyet hazırlanır.  Tedavi diyetle birlikte sürdürülmesi durumunda etkisi çok daha artar.  Karın,  kalça,  basen bölgelerine yaklaşık olarak 30 dakikalık uygulama yapılarak hasta günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir.  İşlem sonucunda karın bölgesinde 6 santimetre gibi incelme ve selülitlerde ciddi anlamda azalma ve hücre metabolizmasının hızlanması ile birlikte ciltteki sarkmalar ve kırışıklıklar büyük ölçüde azalır. Velashape uygulamasını belli aralıklarda yaptırmak selülit oluşumunu etkilediği gibi uzun vadeli incelmeyi kalıcı kılar.

WhatsApp chat