VelaShape ile Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama, selülit ve vücut şekillendirme konularında tercih edilen günümüzdeki en güncel teknolojidir. Cerrahi olmayan metotlar arasında iyi sonuçları VelaShape ile almak mümkündür.

VelaShape, birbirinden farklı üç cihazın özelliklerini bir arada toplayan bir cihazdır. Vakum, radyofrekans ve kızılötesi ışın özellikleri VelaShape’de toplanmıştır.

VelaShape nasıl uygulanır?

Hastaya herhangi bir uygulama yapmadan önce vücut analizine bakılır. Bunun neticesinde uygulamaya geçilir. Uygulama sırasında LPG’de olduğu gibi hastanın özel bir çorap giymesine gerek yoktur. Çıplak vücuduna işlem yapılır. Vakumla dolaşım hızlandırılır. Kızıl ötesi ışınlar sayesinde söz konusu bölge ısıtılır. Radyo frekans ile sıcaklık verilerek derideki yağ eritilir ve kolajen tetiklenir. Bu üç farklı özellik birleşerek bölgede pürüzsüzlük ve sıkılaşma sağlar.

İşlem ve tedavi süresi

Her bir seans 40 dakika sürer. Hastanın vücut yapısına göre 4 ila 6 seans arasında bir paket uygulanır. 7-10 günde bir seans uygulaması gerçekleştirilir. Paket bitiminde yeniden bir analiz yapılır. Gerekli görüldüğü hallerde hastaya ekstra paket önerilir. Ancak hastalar ilk seanstan itibaren belirgin farklılıklar görürler. Önerilen seans sayısı tamamlandığında bir ila iki beden arasında bir incelme sağlanır. Tedavinin diyet eşliğinde sürdürülmesi, etkinliğin artırılması açısından önemli katkı sağlar. Hastanın düzenli yürüyüş yapması ve bol sıvı tüketmesi başarı oranını artırır. Paket bitiminde ayda bir kez koruma amaçlı tek seans uygulaması önerilir.

Velashape vücudun hangi bölgelerine uygulanır?

VelaShape bölgesel incelme ve selülit tedavisi en çok bacak, karın ve kalça bölgelerine uygulanan bir yöntemdir. Çok ince bir deri olduğu için kol bölgesine ve alt baldıra VelaShape uygulaması yapılamaz.

Kimlere uygulanmaz?

Hamilelik, bölgenin enfekte veya yaralı olması, kalp düzenleyicileri, ışığa duyarlı ilaçlar, bilinen antikoagülatif, kan pıhtılaşması, damar tıkanıklığı, anti-enflamatuar ilaçlar, tedaviden iki hafta önce aspirin kullanılması durumlarında uygulanmaz. Hastada bu rahatsızlıklardan biri varsa mutlaka VelaShape uygulaması öncesi yapılan muayenede hekime bildirmesi önerilir.

 

WhatsApp chat