Velashape nasıl uygulanır ve çalışır?

En çok uygulanan bölgeler; bacak, iç bacak, karın, basen bölgeleridir. Hastalar bu bölgelerinde hızlıca  cilt kalitesinde iyileşme ile karşılaşır. Hamilelikten sonra hızlı kilo alıp verme dönemine girildiği için velashape, cilt toparlamasına hızlıca katkıda bulunur.

Velashape  en büyük özelliklerinden biride kilo verilen dönemde hızlı bir şekilde cildin toparlanmasını ve  sıkılaşmasını sağlar.  Kızılötesi ışınları vakum ve mekanik masajı bir arada velashape, radyofrekans ile güvenli bir uygulama sunar. Bu sayede  görünüm hacmini ve  yağ hücrelerini direk azaltıyor. Radyofrekans  sayesinde kollajen sentezini hızlandırıp cildin daha sıkı görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca diğer çok kullanılan alanlardan biri de liposuction ameliyatları sonrasıdır. Yapılan bölgedeki ödemi atmak amaçlanır.

Vakumlu bir terapidir ve bu vakumlu terapi  yöntemi sayesinde yağ hücrelerine radyo frekansın daha iyi iletilmesini sağlar. Vücudumuzda bulunan ödemin azaltılmasına yardımcı olur. Doğumdan sonra oluşan sarkmaları sıkılaştırıcı ancak doğumdan 2 ay sonra bu işlem yaptırılabilir.

Velashape kimlere yapılır?

Vaser liposuction hastalarını ödemini azaltmak ve görünümü düzeltmek için uygulanır. Selülit tedavisinde, vücut şekillendirme ve bölgesel incelme de kullanılır.

Uygulama sırasında herhangi acı veya ağrı olur mu?

Uygulama sırasında herhangi bir acı hissedilmez. Vakum özelliğinden dolayı masaj etkisi hissedilir. Radyo frekanstan dolayı da biraz sıcak hissiyatı oluşur.

Seans aralıkları nedir?

Uygulanacak bölgenin  yağ oranı ve selülit yoğunluğuna göre değişir.

En az 4-6 seans ve en fazla 6-10 seans önerilir. Seans aralıkları haftada bir şeklindedir.

 

WhatsApp chat