VelaShape ile Bölgesel Zayıflama

VelaShape; bölgesel zayıflama, vücut şekillendirme ve selülit uygulamasında etkin şekilde kullanılan ve oldukça başarılı sonuçlar veren güncel bir medikal estetik uygulamasıdır. Uygulama, vakum etkisiyle cildin sıkıştırılıp radyofrekans ile yağ hücrelerinin küçültülmesi ve kızılötesi ışınlarla cilt dokusunun toparlanıp sıkılaştırılması prensibine dayanır. Uygulamaya adını veren ve üç farklı teknolojiyi üzerinde barındıran VelaShape cihazıyla kombine bir işlem gerçekleştirmek mümkündür. Bölgesel zayıflama ve selülit görünümünün azalmasında günümüzün en çok tercih edilen uygulamalarından olan VelaShape’in vakum uygulamasıyla kan dolaşımı ve lenfatik dolaşım artırılıp düzenlenirken radyofrekans ve kızılötesi teknolojisiyle lokal bir termal etki yaratılarak yağ hücreleri küçültülür. Isı etkisi sayesinde hedeflenen alanda kontrollü bir hasar yaratılarak dokulardaki kolajen ve elastin üretimi uyarılır, hücre yenilenmesi artar. Böylelikle hedeflenen alanlarda 1 ila 3 cm arasında bir incelme ve bölgesel zayıflama sağlanırken cilt dokusu da gençleştirilir; toparlanıp sıkılaşarak pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

Kısa sürede etkin sonuç veren pratik bir uygulama olan VelaShape özellikle karın, kalça ve bacaklarda; bölgesel incelme, çatlak ve selülit görünümünün azalması amacıyla kullanılan tümüyle acısız, konforlu ve sağlıklı bir işlemdir. Uygulama sonrasında kişi rahatlıkla iş ve sosyal yaşamına dönebilir. Öğle arasında, yaklaşık 40 dakika içinde gerçekleştirilebilen, her mevsim rahatlıkla uygulanabilen ve etkisini kısa süre içinde gösteren VelaShape yıllardır tüm dünyada bölgesel zayıflama ve selülit uygulamasında güvenle kullanılmaktadır.

VelaShape nasıl uygulanır?

VelaShape uygulamasında uzmanın öncelikle kişinin cilt yapısına ve ihtiyacına göre hangi noktaya ne dozda bir işlem yapması gerektiğini belirliyor. Ardından vakumlu başlığın daha rahat hareket etmesi için uygulama alanına masaj yağı sürülüyor. VelaShape cihazının masaj etkisi yaratan vakumlu başlığı hedeflenen alanda gezdiriliyor. Eğer ihtiyaç varsa aynı seansta birden çok bölgeye uygulama yapılabiliyor.

VelaShape uygulaması, yapıldığı alana ve ihtiyaca göre kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık 40 dakika içinde tamamlanıyor. Ciltte belirgin bir kızarıklık oluşmadığı için kişi uygulama sonrasında hemen aynı gün işine ve sosyal hayatına dönebiliyor. Bölgesel zayıflama ve selülit görünümünün azalmasında oldukça etkin bir yöntem olan VelaShape, 7 ila 10 günlük aralarla 4 ila 6 seans uygulanıyor. Seans sayısı ve sıklığı vücut kitle indeksi doğrultusunda diyetisyen tarafından belirleniyor. Seanslar tamamlandıktan sonra kişinin vücut analizi yeniden yapılıyor. Böylelikle hem uygulamanın etkinliği hem de gelinen nokta net bir biçimde görülüyor. Uygulama tamamlandığında kişinin 1-2 beden inceldiği gözleniyor.

VelaShape uygulaması sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

VelaShape uygulaması sonrasında işlemin yapıldığı alanda çok hafif bir kızarıklık oluşuyor. Ancak bu durum kısa zaman içinde kendiliğinden geçiyor. Kişi VelaShape yaptırdıktan sonra rahatlıkla sosyal hayatına dönebiliyor. Uygulama süresince kişinin diyetine dikkat etmesi, bol su tüketmesi ve düzenli olarak spor yapması, hedeflenen sonuçların alınması açısından büyük önem taşıyor. 

WhatsApp chat