Yenisahra Bölgesel Zayıflama Merkezi 0505 997 22 99

Bir Yenisahra bölgesel zayıflama ve güzellik merkezi olan Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama,cilt bakımı,leke tedavisi,kalıcı makyaj,vücut sıkılaştırma,medikal cilt bakımı gibi birçok alanda faaliyet göstermekteyiz.

Yenisahra bölgesel zayıflama hizmeti veren Medica Estetik bölgesel zayıflama anlamında Soğuk Lipoliz, AWT-Akustik Dalga Terapisi, Radyo Ferekans, Velashape, Lenf Dreanaj, Rosio Vücut Sıkılaştırma gibi birçok işlemi kendi merkezimizde uzman personel ve son teknoloji ekipmanlarımızla yapmaktayız.

a)Lenf Drenaj Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Lenf drenaj masaj sistemi, vücudumuzdaki atık maddelerden ve ödemlerden kurtulmamızı sağlayan bu sistem için geliştirilmiştir. Lenf drenaj masaj sistemi ile vücuda haricen basınç uygulanmaktadır. Uygulamanın işlem sırasında veya sonrasında herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır ancak bu hizmeti uzman kontrolünde almalısınız. Bunun sebebi ise farklı basınç uygulanması durumunda lenf sisteminiz çöküntüye uğrayabilmektedir. Lenf drenaj masaj uygulamasında hastaya ince bir çorap giydirildikten sonra bel bölgesinden ayak ucuna kadar saran kapalı bir kılıf ile bu bölgeler sarılmaktadır. Ardından makine çalıştırılarak ayak ucundan yukarıya doğru belli aralıklarla belirlenen derecede basınçlar uygulanarak Lenf drenaj masajı sağlanır.

b)AWT (Akustik Dalga Terapisi) Nasıl Uygulanır?

Herhangi bir kimyasal kullanılmadan veya farklı tekniklere gerek kalmadan güçlü ses dalgalarının sağladığı şoklar ile alt tabaka içerisinde bulunan deforme alanlara etki eder. Ses dalgaları deri ve yağlardan geçerek selülite sebep olan etkenleri düzeltir. AWT, güçlü mekanik enerji dalgaları ile 6-10 cm derinliklere kadar doku kontrolü sağlamaktadır. Aynı zamanda şok dalgalarının etkisi ile metabolik iyileşmeleri de getirmektedir. Akustik Dalga Terapisi (AWT) selülit için etki oluştururken beraberinde başka faydalarda sunmaktadır. 3 Yönlü etki görülen AWT; Selülitleri giderir, bölgesel yağ fazlalıklarından kurtarır, sıkıştırma- cilt gevşekliği- toplarlama konusunda rol oynamaktadır.

c)Velashape İşlemi Nasıl Uygulanmaktadır?

Elos teknolojisine sahip olan bu cihaz, kızıl ötesi ve radyo frekans enerjilerinin kombinasyonu ile cildin belli seviye kadar ısınmasını sağlayarak, hücre içi oksijen difüzyonunu artırmaktadır. Doğru çalışma prensibinin ardından tek seanstan itibaren etkilerini göstermeye başlayan Velashape; Radyo frekans, kızılötesi enerji, negatif basınç ve doku manipülasyonu etkilerini kapsamaktadır. Velashape cihazını daha yakından tanıyacak olursak bu cihaz; Isıtarak incelme sağlamaktadır. Cilt altı yağ dokusunu 1.5 cm derinine kadar kızılötesi ve radyo frekans dalgalarıyla ısıtarak yağ hücrelerinin öldürülmesini daha da önemlisi hacim olarak küçülmesini sağlayan bölgesel incelme programıdır. Aynı bölgeye haftada 1 yapılması önerilmektedir. İşlemin uygulanacağı bölge hedef olarak 42 derece sıcağa maruz bırakılmaktadır. Böylece o bölgedeki yağla hücreleri manipüle edilmektedir.

d)Soğuk Lipoliz Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Soğuk Lipoliz, düşük sıcaklıkta vakum masajı ile yapılan, çevre dokulara hasar vermeden belirlenen bölgedeki yağ hücrelerini özel aparatı sayesinde bölgedeki yağ dokusunun emilmesini sağlayan bir teknolojidir. Yağ hücreleri bu teknoloji ile normal vücut sıcaklığından izole edilir ve cihaz aparatının yerleştirildiği andan itibaren hızlı bir şekilde -10 dereceye kadar soğutmaktadır. Yaklaşık 60 dk süren bu uygulama, yağ depolarının hücre ölümü sürecine girmesine sebep olmaktadır. Böylelikle yağ hücrelerinin fonksiyonlarının küçülüp geri dönüşümüne olanak vermeyecek şekilde kaybolmasına yol açmaktadır.

Bu işlem sonrasında ani sıcaklıktan hızlı bir soğuk temas sonrası sıkılaşma sağlamasında büyük rol oynamaktadır. Cerrahi müdahale gerektirmeden elde edilen son teknoloji ürünlerin kullanılması ile gerçekleştirilen bir uygulamadır. Uygulanan bu işlem sırasında, deri altında bulunan yağ tabakası soğutulur. Bu soğutma işlemi kontrolü yapılarak derinin hasar almamasını sağlayarak gerçekleştirilir. Deriye nüfuz eden bu soğutma işlemi yağ hücrelerinin apoptosis (yağ hücre fonksiyonlarının küçülmesi ve geri dönüşümsüz kaybı) sürecine girmelerine olanak sağlar. Ölü yağ hücreleri vücudun doğal enflamatuvar sistemi ile vücuttan atılır ve zamanla yağ hücresinin vücuttan atılmasını sağlar. Hasta işlem sırasında herhangi bir ağrı ve acı hissetmemektedir.

e)Radyofrekans İle Bölgesel Zayıflama

Radyofrekans tedavisi, ses dalgaları ile incelme sağlayan bölgesel zayıflama uygulamasıdır. İşlem acısız ve ağrısızdır.

Radyofrekans İşlemleri Ne Zaman Yapılmalıdır ?

Bu tedavi diyetlerden sonra hem diyetle hem de sporla vücuttan atılamayan yağların, başka bir etki ile atılması için yapılır. Bu nedenle de kilo verme işlemlerinden sonra, diyete devam edilirken yapılması çok daha uygundur.

Radyofrekans Vücudumuzun Hangi Bölgelerine Uygulanır ?

Bu işlemler, bölgesel yağlanmanın olduğu tüm alanlarda yapılabilir. Bacaklar, kollar, karın, basen, kalça, göbek, gıdı, yüz, boyun, dekolte, sırt, selülitler.

Radyofrekans Nasıl Etki Etmektadir ?

Frekansların ısı enerjisi ile termal bir etki sağlayan ses dalgaları yağ dokularını eritir ve yok eder. Termal enerji ile yağ dokularının zarları büyür ve doku içine daha çok oksijen ve sıvı girer. Bu sıvı ve oksijenlerin doku içinde artması ile de yağlar erir. Kısacası radyofrekans yağları eriten bir sistemdir. Bu şekilde de bölgesel incelme sağlanır.

Yenisahra Cilt Bakım Merkezi

a)Yenisahra Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı dendiği zaman akla doğal olarak dermokozmetik uygulamaları gelmektedir. Dermokozmetik uygulamaları ciltte biriken yağ ve siyah noktaları temizlerken, cildi solgun görünümünden arındırarak cildin canlılığını tekrardan kazandırır.

İşlem öncesi gerçekleştirilen cilt analizi ile cildin ihtiyaçları belirlenmektedir. Cilt yağ, makyaj kalıntıları vb. etkenlerden arındırılarak bakım için gerekli zemin hazırlanır. Ozon buharı ile hücreler kısa zamanda yenilenir, ardından High frekans uygulanarak ciltteki sivilce lekeleri yok edilir, Mio- Lifting ile kasların çalışması sağlanarak kırışıkların giderilmesine yardımcı olunur, Firmatör esnasında ise ciltteki ölü derinin atılması sağlanır, Duolift Color işlemi ile kan dolaşımı hızlandırılır ve cildin canlanmasını sağlar ve son olarak Ultrasonic Spatula ile cilde pürüzsüz görünüm sağlanır.

Cildin ihtiyacına göre ek bakım ve tedavi çeşitleri uygulanabilir. Uygulama esnasında herhangi bir acı ve ağrı oluşmamaktadır.

b)Coolifting

Her geçen gün güzellik uygulamalarına bir yenisi daha eklenmektedir. Coolifting Güzellik Tabansıda bunlardan biri. Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeden hızlı ve güvenli bir sonuç alacağınız yeni bir teknoloji. Coolifting tüm dünyada uygulanan ve oldukça rağbet gören bir uygulamadır. Coolifting cildinizi yenileme ve gençleştirmede büyük rol oynamaktadır.

Cooliftg uygulması her yaş grubuna ve cilt tipine uygundur. 4 mevsim gerçekleştirilebilen bir uygulamadır. Coolifting uygulaması düşük ısısı ve yüksek basınçlı karbondioksit (CO2) gazı sayesinde cildin ihtiyacı olan besin ve hidrasyonu sağlayan özel serum atomize halde cilt altına ağrısız bir şekilde nüfuz ediyor. Cooliftg bakım süresi 5 dakikadır. İşlem sonrası yüzeysel kırışıklıkları ortadan kaldırarak derin kırışıklıklarında görünümünü azaltmaktadır.

CooLifting, iğneli uygulamaları tercih etmeyenlerin sevebileceği bir seçenek. Göz çevresi, alın, yanaklar dudak çevresi ve boyun bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir. Tek seansta olumlu sonuç alabilmeniz mümkün. Uygulama sıklığı uzmanlar tarafından kişinin cilt ihtiyacına göre belirlenmektedir.

c)Hydrafacial

Dünyada cilt yenileme, leke ve akne tedavisinde mükemmel sonuçlar yaratan, yeni bir teknoloji olan HydraFacial, dünyanın önde gelen cilt bakım sistemi üreticisi Edge tarafında üretilmiştir. Dünya üzerindeki FDA onaylı tek düzenli cilt bakım cihazıdır ve 2015 yılının en iyi cilt yenileme ve tedavi teknolojisi seçilmiştir. Diğer sistemlerden farklı olarak Hydrafacial son derece güvenli ve hızlı bir cilt yenileme sunmaktadır. Uzun zamandır önüne geçilemeyen üstün vortex teknolojisi ile cilde hasar vermeden cildin iyileşmesini sağlayan Hydrafacial artık birçok elit merkez ve Medica Estetik tarafından cilt bakımlarının da vazgeçilmez cihazı olarak görülüyor.

Hydrafacial cilt kırışıklıkları, cilt lekeleri, siyah noktalar, büyük gözenekler, yağlı cilt problemleri, akne tedavisinde mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Hydrafacial daha aydınlık, güzel ve genç bir cilde konforlu bir şekilde ulaşmayı sağlayan Hydradermabrazyon teknolojisine sahiptir. Bu yöntem ilk defa cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin kombine edildiği bir sistemdir.

WhatsApp chat